İSMAİL ARSLAN

Yalova Taşköprü Belediye Başkanı

18 Mayıs 1975 Taşköprü doğumluyum.

İlk ve orta öğrenimini Taşköprü’de tamamladıktan sonra Yalova Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldum. Okul sonrası ticarete atıldım. 1995-1996 yılları arasında vatani görevimi tamamladım.

1997-2000 yılları arasında özel bir şirkette çalıştım. 2000-2004 yılları arasında sebze meyve ticareti ile uğraştım. 2005 yılında kendi şirketimi kurarak Yalova Sebze ve Meyve Halinde ticari hayatıma başladım. 2008 yılında Yalova Sebze ve Meyve Halinde dernek başkanlığına seçildim, halen bu görevimi yürütmekteyim. Evli ve üç çocuk babasıyım. Taşköprü Beldesinde Gıda ve İnşaat sektöründe hizmet vermekteyim.

2014-2019 yılları arasından Taşköprü Belediyesinde (Yalova) Meclis Üyesi olarak görev yaptım. 31.Mart.2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu Taşköprü Belediye Başkanı olarak seçildim.  

TOPLUMSAL YAŞAM

Beldede  futbol kulübü, karete ihtisas klübü, Ata savunma sporları klübü, avcılık ve atıcılık derneklerinin dışında, camilerin temizlik, bakım ve onarım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği bulunmaktadır. Taşköprü beldesi Sağlık Ocağı yaşatma Güzelleştirene ve çevre Koruma Derneği de sağlık ocağına çeşitli konularda yardımcı olmak ve çevre ile ilgili konularda faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Taşköprü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi ve Taşköprü Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi de, beldede faaliyet gösteren kuruluşlardandır.